Kurz malby v plenéru Chlum u Třeboně – léto 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nabízím účast 3-5 studentům z PF, KVV, VKZ, Teologické fakulty, Katedry pedagogiky volného času a výtvarné výchovy. Ubytování si mohou zajistit levnější, pokud budou chtít (třeba stanování v kempech u rybníka Hejtmanu) a kurzovné platit nebudou!!!

V. Vejsová, ak. mal.

Základní informace pro širší veřejnost:

Koná se: od pondělí 31. července do pátku 4. srpna 2017

 

Doporučujeme nájezd v neděli 30. července, odjezd pátek 4. 8. odpoledne nebo v sobotu 5. srpna 2017 v Chlumu u Třeboně.

Příjezd možný během neděle odpoledne (po domluvě s ubytovací službou), nebo v pondělí dopoledne. Odjezd dle individuálních možností.

 

Kurzovné bez ubytování: 2 500 Kč

Kurz vede: Věra Vejsová, ak. mal. mobil: 608 629 695  e-mail: vejsova@centrum.cz

 


Vážení přátelé letních aktivit,

kurz je otevřený pro všechny zájemce – od středoškoláků po aktivní seniory.

Individuální konzultace v průběhu kurzu jsou nastaveny podle vstupních dovedností účastníků a případně i podle jimi preferovaných technik, okruhů zájmu o výtvarná období, umělecké osobnosti i témata, apod. To vše doplňují neformální přednášky a diskuze s využitím odborné literatury a dalšími odpovídajícími ukázkami umělecké tvorby.

Doporučené potřeby: desky na papíry A3, čtvrtky nebo kartony formát A3, možné jsou také archy silnějšího balicího papíru, na drobnější studie mohou být čtvrtky A4.

Barvy – obyčejné vodové, k nim kulaté štětce, velikost č. 4, 8, 10–12, či podle vlastních zkušeností, hadr, nádoba na vodu.

Další možností jsou barvy temperové, k nim přísluší štětce ploché, radši štětinové. Olejové barvy pro tento typ kurzu nedoporučuji, jsou dlouho „živé“. Mohou je ale případně nahradit barvy akrylové, které jsou schopny poskytnout stejně širokou škálu technických možností. Pro práci s nimi je dobré mít také zpomalovač schnutí. (Komerční výrobek můžete pro studijní účely nahradit např. lepidlem Herkules.)

Na podkladovou vrstvu malby lze použít Latex nebo Balakryl. Ty také mohou suplovat bělobu.

Tužky měkké – Grafitový „špalek“, versatilka“, mikrotužka, guma. Pokud vlastníte lehký plenérový stojan, skládací stoličku, jsou možné, nikoliv nutné.

V případě nepříznivého počasí se domluvíme na náhradním tématu – např. zátiší či další klasická studijní témata.

 

Ubytování: Je možné zajistit v ubytovacím zařízení Regent (výhodná poloha, v poschoďové budově s výtahem, Tovární ulice). Vždy dva pokoje (3 a 2 lůžka) mají společnou sprchu a WC. Na patře je společenská místnost a kuchyňka. V přízemí budovy je uzamykatelná kolárna. Budova stojí na okraji zámeckého parku, poblíž i přímo u ní jsou parkovací místa. Ubytování: ubytovani@pivovar-regent.cz, nebo na telefonu 606 466 279, paní Korbelová. Místní nabídka letního ubytování je ale bohatá, je to jen na Vás.

Doporučuji i web: http://hotylek.eu/