Kurz malby v plenéru Chlum u Třeboně – léto 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Základní informace pro veřejnost:

Koná se: od pondělí 30. července do pátku 3. srpna 2018

 

Doporučujeme nájezd v neděli 29. července, odjezd pátek 3. 8. odpoledne nebo v sobotu 4. srpna 2018 v  Třeboni.

Příjezd možný během neděle odpoledne (po domluvě s ubytovací službou), nebo v pondělí dopoledne. Odjezd dle individuálních možností. Možnost prázdninového ubytování také na ubytovacím zařízení SSOŠ Třeboň v zámeckém areálu. Více na www.sostrebon.cz/c-110-dm-zámek-116.html.

 

Kurzovné bez ubytování: 2 500 Kč

Kurz vede: Věra Vejsová, ak. mal. mobil: 608 629 695  e-mail: vejsova@centrum.cz

 


Vážení přátelé letních aktivit,

kurz je otevřený pro všechny zájemce – od středoškoláků po aktivní seniory.

Individuální konzultace v průběhu kurzu jsou nastaveny podle vstupních dovedností účastníků a případně i podle jimi preferovaných technik, okruhů zájmu o výtvarná období, umělecké osobnosti i témata, apod. To vše doplňují neformální přednášky a diskuze s využitím odborné literatury a dalšími odpovídajícími ukázkami umělecké tvorby.

Doporučené potřeby: desky na papíry A3, čtvrtky nebo kartony formát A3, možné jsou také archy silnějšího balicího papíru, na drobnější studie mohou být čtvrtky A4.

Barvy – obyčejné vodové, k nim kulaté štětce, velikost č. 4, 8, 10–12, či podle vlastních zkušeností, hadr, nádoba na vodu.

Další možností jsou barvy temperové, k nim přísluší štětce ploché. Olejové barvy pro tento typ kurzu nedoporučuji, jsou dlouho „živé“. Mohou je ale případně nahradit barvy akrylové, které jsou schopny poskytnout stejně širokou škálu technických možností. Pro práci s nimi je dobré mít také zpomalovač schnutí. (Komerční výrobek můžete pro studijní účely nahradit např. lepidlem Herkules.)

Na podkladovou vrstvu malby lze použít Latex nebo Balakryl. Ty také mohou suplovat bělobu.

Tužky měkké – Grafitový „špalek“, versatilka“, mikrotužka, guma. Pokud vlastníte lehký plenérový stojan, skládací stoličku, jsou možné, nikoliv nutné.

V případě nepříznivého počasí se domluvíme na náhradním tématu – např. zátiší či další klasická studijní témata.

 

Ubytování:Místní nabídka letního ubytování je poměrně bohatá, je to jen na Vás. Doporučuji ale rezervovat místo už nyní, bývá plno.